Projects

E-ticaret Farkındalık Eğitimi

E-ticaret Farkındalık Eğitimi 

 

E-ticaret (elektronik ticaret), internet aracılığıyla ürün ve hizmetlerin alım satımının yapıldığı bir ticaret şeklidir.  E-ticaret farkındalık eğitimi, bireylere ve işletmelerin çevrimiçi ticaret alanında başarı elde etmelerine yardımcı olacak temel bilgiler sunar. Bu eğitim sayesinde, bireyler ve işletmeler daha rekabetçi olabilir ve daha geniş bir müşteri tabanına ulaşma imkanına sahip olabilirler.

Katılımcılara e-ticaretin ne olduğu ve neden önemli olduğu anlatılır. İnternetin yaygınlaşmasıyla birlikte, geleneksel perakendecilik yerini çevrimiçi satışlara bırakmaktadır. E-ticaretin avantajları arasında geniş müşteri tabanına erişim, düşük işletme maliyetleri ve 7/24 açık olma gibi faktörler bulunur. Bireylere ve işletmelere e-ticaretle ilgili potansiyel fırsatlar, çevrimiçi platformlar üzerinden ürün veya hizmet satmanın yanı sıra, uluslararası pazara erişim sağlamak ve yeni müşterilere ulaşma konusunda bilgiler yer alır. Katılımcılara çevrimiçi pazarlama stratejileri hakkında bilgi verilir. SEO (arama motoru optimizasyonu), sosyal medya pazarlaması ve dijital reklamcılık gibi konular kısa farkındalıklara yer verilir. İyi bir çevrimiçi pazarlama stratejisi, işletmenin çevrimiçi varlığını güçlendirmek ve potansiyel müşterilerle etkileşim kurmak için önemlidir.

 

 

 

 

Neler Öğreneceksiniz?

 

E-ticaret Temelleri

E-ticaret platformları

Ödeme Sistemleri hakkında genel bilgi

Dijital Pazarlamanın gücü

E-ticaret Trendleri ve Yenilikler

Müşteri İlişkileri Yönetiminin önemi

Hukuki ve Yasal Konular hakkında bilinmesi gerekenler

Dijitalleşen müşteri ve deneyimi hakkında bilgi

 

 

 

Kimler Katılabilir?

 

Üniversite öğrencileri

 

İkinci ek iş yapmak isteyenler,

 

Ticaret yapan ve yapmayı planlayan herkes.

 

Eğitmen: M.Levent ELMAS

 

Eğitim Takvimi :Yeni Grup Oluştuğunda Takvim İlan Edilecek

 
Yer: Online (Zoom)

 

Bu program ; Social Mind Talks Projesi etkinliğidir. 
 
 
Sosyal Akıl Derneği ve Levent ELMAS İşbirliğiyle gerçekleştirilecektir. Kayıt sonrası Sosyal Akıl Derneği sizlerle iletişime geçecektir.
 
 
Eğitim ücretsizdir.
 
 
Başvuru için tıklayınız. 
 
 
 
 
 
Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen sadece info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!