Projects

Teknolojik Serüven: Dijital Dünyanın Evrimi ve Blockchain’in Rolü

Teknolojik Serüven: Dijital Dünyanın Evrimi ve Blockchain’in Rolü

 

Bir zamanlar sakin ve dingin bir yaşam sürerken, hayatımıza birdenbire gelişen teknolojilerle yenidünyalar açıldı. Yapay zekâlar, robotlar, giyilebilir cihazlar, Bitcoin, vb. günlük hayatımıza hızla giriş yaptı. İşte tam burada, merakla ve heyecanla bu yeni teknolojilerin getirdiği değişimlerin ortasına düştük. Ancak, aramızdan bazıları bu yenidünyanın içinde Web 3.0 ve Blockchain gibi kavramların nerede durduğunu merak ediyor.

Dijitalleşme denilen bu 30-40 yıllık süreç, hayatımızı kökten değiştiren bir evrimin son halkasıdır. Peki, dijitalleşme nedir? Bize neler getirdi? İşte bu sorular uzun zamandır zihinlerimizi kurcalıyor. Bu yeni teknolojilere sarılmadan önce, bu sorunları nasıl çözüyorduk? Acaba, dijital teknolojiler olmadan da yaşadığımız sorunların üstesinden gelebilir miydik? Her yeni teknolojiyle karşılaştığımızda, benzer sorular zihnimizde dolanıp duruyor gibi sanki…

Aslında, bulduğumuz her çözüm, içinde yeni sorunlar barındırıyor. İşte bu noktada, Web 3.0 ve Blockchain teknolojileri sahneye çıkıyor. Dijital dünya, eski fiziksel dünyanın kısıtlamalarından kurtulduğumuz ve birçok açıdan faydalar elde ettiğimiz bir yer haline gelmeye başladı. Bu faydalar arasında rahatlık, esneklik, hız, fiziksel sınırlardan kurtulma ve maliyet tasarrufunu sayabiliriz. Ancak, bu yenidünyanın da kendi zorlukları ve sorunları var. İşte bu problemleri çözmek için, Blockchain teknolojisinin büyüleyici potansiyelini keşfedeceğiz.

Bu yenidünyada, geçmişten gelen sorunlarla yüzleşirken, teknolojinin bize sunduğu çözümleri keşfetmek heyecan verici bir serüvene dönüşecek. Ve bu serüven, hayatımızın her yönünü geliştirmeye devam edecek…

“Teknolojik Serüveni” daha fazla keşfetmek için eğitime başvuru yapabilirsiniz. Eğitimde görüşmek üzere…

 

Eğitim Hedefleri

*Dijitalleşmenin Tanımı ve Süreci

*Web 3.0 ve Blockchain Kavramları

*Dijitalleşmenin Getirdiği Değişiklikler

*Blockchain Teknolojisinin Önemi

*Teknolojik Serüven ve Dönüşüm

*Teknolojik Gelişmelerin Etkisi

 

Eğitim Kazanımları

* Katılımcılar, dijitalleşmenin ne olduğunu anlar ve bu sürecin nasıl evrimleştiğini keşfederler.

* Katılımcılar, Web 3.0 ve Blockchain gibi terimleri tanır ve bu teknolojilerin modern dijital dünyadaki rolünü anlamaya başlarlar.

* Katılımcılar, dijitalleşmenin yaşam tarzımızı nasıl değiştirdiğini ve geleneksel yöntemlerin yerine nasıl yeni teknolojilerin geldiğini anlarlar.

* Katılımcılar, Blockchain teknolojisinin dijital dünyadaki rolünü ve potansiyelini öğrenirler.

* Katılımcılar, teknolojik değişimin bir yaşam serüveni olduğunu ve bu değişimin her yönünü nasıl etkilediğini keşfederler.

* Katılımcılar, metinde anlatılan şekilde teknolojik gelişmelerin günlük yaşamımıza etkilerini anlarlar.

 

Kimler Katılabilir?

Bu eğitime; dijital dönüşümü, Web 3.0 ve Blockchain teknolojilerini merak eden, öğrenmek isteyen herkes katılabilir.

 

Eğitim Takvimi: 18 Ekim 2023 Çarşamba / 20.30

 

Yer: Online (Zoom) kayıt olanlara gerekli bilgiler gönderilir.

 

Bu program, Social Mind Talks Projesi etkinliğidir. 

 

Sosyal Akıl Derneği ve Sekiz Kılavuz İş birliği ile gerçekleştirilecektir. Kayıt sonrası Sosyal Akıl Derneği ya da Sekiz Kılavuz sizlerle iletişime geçecektir. Kayıt olduktan sonra WhatsApp grubuna alınacaksınız. Tüm iletişim oradan devam edecektir. 

 

Eğitim ücretsizdir. Başvuru için tıklayınız.

 

 

 

Sabiha Ebcim: Eğitimde 23 Yıllık Deneyim ve Dünyayı Değiştirme Tutkusu

Eğitim sektörünün köklü bir ismi olan Sabiha Ebcim, kendini geliştirme ve dünyayı değiştirme heyecanıyla dolu bir eğitimcidir. 23 yıldan uzun bir süredir eğitim alanında çeşitli rollerde bulunarak öğrencilere ilham vermiş ve eğitim dünyasına katkı sağlamıştır. Sabiha Ebcim, öğretmenlikten zümre başkanlığına, bölüm başkanlığından sınav koordinatörlüğüne, genel yayın yönetmenliğinden eğitim koordinatörlüğüne kadar eğitim sektörünün farklı alanlarında deneyim kazanmıştır.

Uzman bir eğitimci ve danışman olarak, 21. yüzyıl becerileri, okuma becerileri, oyunlaştırma, Metaverse, yönetişim ve dijital alanlarda çeşitli çalışmalar yürütmektedir. Eğitim alanındaki derin bilgisi ve deneyimi sayesinde, öğrencilere, ailelere, şirketlere ve yetişkinlere rehberlik etmektedir.

Sabiha Ebcim, lisans eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri bölümünde tamamlamış ve uluslararası alanda tanınmış bir üniversite olan International Dublin Üniversitesi'nde yönetim bilişim sistemleri üzerine doktora eğitimine devam etmektedir. Kendi alanlarıyla ilgili özgün içerikler üreterek, uzman eğitmen ve danışman olarak hizmet vermektedir.

Sabiha Ebcim, eğitim dünyasına getirdiği yenilikçi yaklaşım ve tutkusuyla çevresine daha iyi bir gelecek sunma misyonunu sürdürmektedir. Kendisi, eğitimdeki kariyeri boyunca sayısız öğrencinin, öğretmenin ve kişinin hayatına dokunmuş, eğitim alanındaki dönüşüme katkıda bulunmuş bir liderdir.

Sabiha Ebcim; Sekiz Kılavuz Kurucusu, SODİMER Başkan Yardımcısı, GamFed Kitap Kulübü Kaptanı, TOYED Üyesi, Öğrenme Ağı Değişim Elçisi, Öğrenme Tasarımları Gönüllüsü ve Eğitim Koordinatörü görevlerini yürütmektedir.

 

 

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen sadece info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!