Projects

Yeni Nesil Liderlik İçin: Profesyonel Koçluk Projesi

Hedef Kitle

 

Çocuk, Gençlik ve Aile konusunda çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları yöneticileri ve profesyonel çalışanları, kamu kurumu yöneticileriyle ve özel sektörde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bu alanda çalışma yapan kurum ve kuruluşların yöneticileri.

 

 

 

Projenin Amacı

 

Koçluk, herkese hitap eden, kendini geliştirme, kaynaklarını kullanarak iş ve yaşamda başarılı ve verimli bir şekilde uyumu yakalamayı sağlayan bir sistemdir. Bu sistem bireylere uygulandığı gibi kurumlara; takım,yönetici ve kariyer koçluğu şeklinde uygulanabilmektedir. 

 

Proje ile özellikle Çocuk, Gençlik ve Aile konusunda çalışmalar yapan Sivil Toplum Kuruluşları yöneticileri ve profesyonel çalışanları, kamu kurumu yöneticileriyle ve özel sektörde kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarıyla bu alanda çalışma yapan kurum ve kuruluşların yöneticilerine profesyonel koçluk eğitimleri verdirmek istiyoruz. Amacımız, dernek olarak çalışma alanlarımız da faaliyet gösteren kamu,sivil toplum ve özel sektör kurum ve kuruluşların kapasitelerinin, performanslarının yükseltilmesi ve çalışanlarının performansının artırılarak, yöneticiler ile çalışanlar arasında iyi bir ilişki kurmayı sağlamaktır. Ayrıca  çalışma ortamının çalışanlar ve yöneticiler açısından daha az stresli olması ve terfiden ziyade performansın iyileştirilmesi üzerinde yoğunlaşmasını sağlamak, kurumlardaki belirsiz ve karmaşık ortamlarında yetişen ve çalışmalarına devam eden liderlerin kişisel ve mesleki potansiyeli maksimize etmek  onları daha fazla düşünmeye teşvik ederek yaratıcı süreçler içine girmesini sağlamak, etki alanındakilere ilham veren, onları işbirliği içine alarak geliştiren liderler yetiştirmektir.    

 

 

Sonuç

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın desteğiyle Sosyal Akıl Derneği olarak, bu proje ile 60 kişilik bir gruba Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)  sertifikalı Uzman Temel Koçluk eğitimi (72 saat), 20 kişilik bir gruba Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)  sertifikalı Yönetici/Takım Koçluğu eğitimi (24 saat) ve 20 kişilik bir gruba da Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF)  sertifikalı Öğrenci/Eğitimci Koçluğu ve üniversite sertifikalı öğrenci koçluğu eğitimi tüm katılımcılara ücretsiz verilerek sertifalandırılmıştır. Projemiz sonuçlandırılmıştır.

 

 

Ancak projeye olan ilgi nedeniyle aşağıdaki formu dolduran ilgililere özel proje kapsamında çalışma yaptığımız kuruluşla işbirliğine dayalı yüzde 20 indirim uygulanacaktır. İşbirliği kapsamında eğitimle ilgili tüm sorumluluk ilgili kuruma aittir. Ancak indirim alan her başvuran bizim belirlediğimiz 1 kitabı okuyarak istediğimiz formatta bize raporlaması gerekmektedir.  

 

 

 

Proje Katılımcı Başvurusu İçin Tıklayınız! Başvuru Formu

 

 

 

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

 

Diğer konularda lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!