Projeler

İstanbul Kültür Akademisi Projesi

İstanbul Kültür Elçileri Derneği'nin'nin hazırladığı bu projede ortak olarak yer aldık. Bu akademiyle amaçlanan, içinde yaşanıldığı halde yeterince tanınmayan İstanbul’un tarihi, kültürel ve sanatsal derinliği ile ilgili üst düzey bilinç oluşturmak ve bu hususta kültür elçileri yetiştirmektir. Bu amacın gerçekleşmesi için yapılacak en önemli eylem halka inmektir. Çünkü halka inmeyen projeler bütün halinde toplumun inşasına hizmet etmemektedir.

 

       

 

Bu gerçekliğin farkında olarak İstanbul Kültür Elçileri Derneği, İstanbul gibi yüksek standartlar üzerine kurulmuş yaşama biçimini, temelden ve derinden kazandırmak için toplumun önde gelen gruplarını harekete geçirmeyi amaçlamış ve İstanbul Akademisini planlamıştır.

 

 

Projenin Hedef Kitlesi: bu amaca uygun muhtarlar, muhtarlık çalışanları, sivil toplum kuruluşu yönetim kurulları , hemşehri dernekleri, toplumda kabul görmüş önemli kişiler, sosyal girişimciler, öğretmenler, imamlar vs

 

 

Proje kapsamında kültür ve saanat dernekleri ile şehir kültürünün yaşanması hususunda arama toplantıları, çalıştay, kültür gezileri ve halka açık seminerler planlanmıştır.

 

 

Projenin yazılması, duyurulması, katılımcıların yönlendirilmesi, seçimleri ve faaliyetlein gerçekleştirilmesinde aktif katkı sağlayarak işbirliğinin en iyi şekilde olmasına azami gayret sarft ettik. Proje ile katılımcılara gerekli katkıyı verirken dernek olarak işbirliğinin tarifsiz ve sınırsız enerjisinden faydalandık. 

 

 

Proje ortakları: Sosyal Akıl Derneği

 

 

Proje Paydaşları: İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbul Kültür Ve Sanat Vakfı,  Bilim Düşünce ve Sanat Vakfı, Kültürel Mirası Koruma ve Araştırma Derneği

 

 

 

Proje Fon Kuruluşu: İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürülüğü

 
 

 

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için proje sahibi kuruluşun sayfasını ziyaret edebilirsiniz. http://www.isked.org/ 

 

 

 

 

Ayrıca paylaşıma ve işbirliğine açık olan derneğimizle iletişime geçerek ilgili proje hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İşbirliği çıkarlardan daha değerlidir. Lütfen info@sosyalakil.org.tr eposta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.