Projeler

Yeni İşim Sosyal Girişim

Geleceğin sivil toplumlarını da etkileyecek etkin bir içerik sunuyor. Bu yeni proje, sosyal girişimci liderlerin yetişmesini ve bu alanda çalışmasını sağlayacak.

Yeni Türkiye’nin Sosyal Liderlerini Arıyoruz!

 

Son on on yıl içerisinde siyasi, ekonomik ve kültürel her alanda büyüyen, gelişen Türkiye, sadece kendi bölgesinde değil Dünya üzerinde de etkin bir ülke olma yolunda hızla hedeflerine ilerliyor. Bu hızlı değişim ve gelişim, Türkiye’nin yeni sosyal liderlere duyduğu ihtiyacı da her geçen gün artırıyor. İşte bu ihtiyaç ve talepler, bu alanda yeni sosyal girişim projelerinin üretilmesinde ve hayata geçmesinde büyük bir etken teşkil etmekte.

 

Sosyal Akılla, Sosyal ve Girişimci Liderler

 

Toplumda “yeni bir iyilik hareketi”  olarak adından sıkça söz ettiren ve mücadelesini “iyiliği yaymak” olarak tanımlayan Sosyal Akıl Derneği, hayata geçirdiği yeni bir proje ile sosyal girişimcilik alanında da çalışmalarına başladı.

 

“Yeni İşim Sosyal Girişim” adıyla başlayan ve “İnsanlığı Yaşatma Sanatı: Sosyal Girişimcilik”  sloganıyla yola çıktığımız bu proje,  geleceğin sivil toplumlarını da etkileyecek etkin bir içerik sunuyor. Bu yeni proje, sosyal girişimci liderlerin yetişmesini ve bu alanda çalışmasını sağlayacak.

 

Proje; eğitimler, atölyeler, çalıştaylar, seminerler ve fuarlarla zenginleştirilmiş bir içerikle, geniş bir faaliyet ve etkinliği kapsıyor.

 

Yeni Türkiye’nin Yeni Sosyal Liderleri Yetişecek.

 

Sosyal Akıl Derneği tarafından hazırlanan bu proje, İçişleri Bakanlığı Dernekler Dairesi Başkanlığı tarafından finanse edilmekte ayrıca  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Belediyesi, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Esenler Kaymakamlığı, Öğretim Elemanları Dayanışma Derneği de ayni ve maddi katkıları ile destek vermektedir.

 

Projeyle toplumsal sorunlara ilgi duyan herkese sosyal girişimcilik kapsamında farkındalık ve uzmanlaşmaya taşıyacak eğitimler verilecek. Sivil toplum üyeleri ve gönüllüleri, üniversite öğrencive çalışanları, kamu kurumu çalışanları ve yeni Türkiye’nin inşasında hayalleri olan herkes projeye katılabilecek.

 

Sosyal Girişimin Önündeki Engeller Kalkacak

 

Sosyal Akıl Derneği tarafından yürütülen proje, bu alandaki kurumsal yapılanmanın yetersizliği, mevzuat ve muhatap eksikliği, akademik düzeyde araştırmaların azlığı ve başta gençlerin olmak üzere tüm toplumun sivil toplum konusundaki yanlış bilinen doğruları ortadan kaldırmayı hedefliyor.

 

Bu kapsamda sosyal girişimciliği destekleyen altyapının yaratılması, ortak paylaşım ve iletişimin kurulması, gençlerin yetiştirilmesi sağlanacak. İstanbul odaklı projenin tüm illere örnek olması amaçlanıyor. Projeye diğer illerden kendi imkanları ile gelmek isteyen katılımcılar da başvuru yapabilecek. 

 

Başvuru yapmak için  www.yeniisimsosyalgirisim.org    adresindeki formu doldurmanız yeterli.

 

Para Kazanmak için Girişimci, İnsan Kazanmak için Sosyal Girişimci Ol

sanlığı Yaşatma Sanatı: Sosyal Girişimcilik sloganı ile yola çıktığımız Yeni Türkiye’nin Sosyal Liderlerini Arıyoruz! ilanıyla duyurduğumuz "Yeni İşim Sosyal Girişim Projesi" kapsamında yapacağımız çalıştayları 16 Ekim 2016 Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında 3 oturum şeklinde gerçekleştireceğiz. En az birine katılım sağlayacağınız gibi 3 çalıştaya da kaydınızı gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Sosyal Akılla, Sosyal ve Girişimci Liderler

 

Toplumda “yeni bir iyilik hareketi”  olarak adından sıkça söz ettiren ve mücadelesini “iyiliği yaymak” olarak tanımlayan Derneğimiz bu çalıştaylarla 3 başlıkta sorunlara çözüm önerileri üretmeyi hedeflemektedir.

Çalıştay Konu Başlıkları 

16 Ekim 2016 Pazar

10.00-11.30 - Sosyal Girişimcilik / Gönüllülük Sorunları ve Çözüm Önerileri 


13.30-15.00- Gönüllü Kuruluşlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri


15.30-17.00- Sivil Toplum Kuruluşlarının Sorun ve Çözüm Önerileri

 

Sosyal Girişimciliğe, gönüllülüğe ve sivil topluma ilgi duyan, toplum için hayalleri olan, kamu, üniversite ve sivil toplum çalışanları, sivil toplum kuruluşları üye ve gönüllüleri, öğrenciler ve proje katılımcıları
 

 

Haydi! Bu çalıştaylar toplum için,

Katılımlar değerlendirilip tarafınıza bilgi verilecektir.

 

Çalıştay Adresi: Esenler Belediyesi Sivil Toplum Geliştirme Merkezinde yapılacaktır.

( Atışalanı caddesi no:112 Sondurak/Esenler/İstanbul-Metro ile Yenikapıdan ya da otogardan Kirazlı metrosuna binince Menderes durağına yakın)

 

Formu Doldurmak İçin Tıklayınız

 


Ayrıca paylaşıma ve işbirliğine açık olan derneğimizle iletişime geçerek ilgili proje hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. İşbirliği çıkarlardan daha değerlidir. Lütfen info@sosyalakil.org.tr eposta adresimiz üzerinden bizimle iletişime geçiniz.