Online Gönüllü Başvurusu

Online Gönüllülük Başvuruları

 

Sosyal Akıl Derneği, Çocuk ve Gençlik alanında Girişimcilik, Sosyal Girişimcilik, İnovasyon, Sosyal İnovasyon, Savunuculuk, Gönüllülük ve Fütürizm ( gelecek öngörüleri) konularında çalışmalar yürüten bir Sivil Toplum kuruluşudur. 

Covid-19 sürecinin bir an önce sonuçlanarak en az hasarla hem ülkemizde hem de küresel anlamda gündemimizden düşmesini diliyoruz. Bu süreci, derneğimizin uyguladığı projeleri değerlendirmek ve yeni projelerin tasarımı için verimli bir şekilde kullanmaya çalıştık. Projelerimizi ve faaliyetlerimizi etkinlik ve verimlilik ve toplam fayda açısından inceleyerek önümüzdeki dönem daha etkili ve sürdürülebilir projelere odaklandık. Bu dönem proje bazlı yapacağımız çalışmalarımızda yer almak isteyen 25 gönüllü adayına ihtiyacımız bulunmaktadır. Derneğimiz faaliyetlerinde,yeni projelerimizde yer almak istiyorsanız aşağıda ihtiyacımız bulunan konularda bize katkı verebilecek donanıma sahipseniz. Başvuru formunu doldurmanızı ve size dönüş yapmamız konusunda talebinizi beklemekteyiz. Gönüllü çalışmaları çok zamanınızı almayacak şekilde planlanması sağlanacaktır. Görüşmelerimiz -Zoom- üzerinde gerçekleşecektir.İlginiz için teşekkür ederiz.


Son Başvuru: 15 Kasım 2020 

Başvuru ve iletişim için formu doldurunuz.


Editör/Metin/Blog Yazarı: Web sitemize, sosyal medya sayfalarımıza ve diğer yayınlarımıza hazırlayacağımız metinlerin oluşturulmasında donanımlı ve bize katkı verebilecek gönüllü adayına ihtiyacımız bulunmaktadır. Belli bir mezuniyet alanı beklenmemektedir. 

Araştırmacı: Çalışma alanlarımızda akademik çalışma yapabilecek,araştırma tekniklerine vakıf, derinlemesine çalışma yapabilecek,rapor yazabilen tercihen akademisyen gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Eğitmen: Girişimcilik, Sosyal Girişimcilik, İnovasyon, Sosyal İnovasyon, Savunuculuk, Gönüllülük ve Fütürizm ( gelecek öngörüleri) gibi konularda eğitim verebilecek yada bu alanlara yakın farklı diyebileceğimiz özel eğitim başlıklarında gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Online Platform Uzmanı: Gönüllü faaliyetlerimizde, derneğimizin iç çalışmalarında ve projelerimizin faaliyetlerinde online(uzaktan) platformlar konusunda bize faydalı olabilecek bu platformlar konusunda uzman ve katkı sağlayacak gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. Uzaktan eğitim, toplantı, etkileşimli etkinlikler konusunda destek olmasını beklemekteyiz. 

Grafiker : Gerçekleştireceğimiz faaliyet ve proje hazırlıklıklarında grafik tasarımlarımızı yapılabilecek, sosyal medya paylaşımlarımız için tasarım çıkarabilecek gönüllü grafikerlere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Çevirmen ( İngilizce , Diğer diller): Web sitemizin, sosyal medya çalışmalarımızın metinlerini çeşitli dillere çevirecek çeviri konusuna vakıf yada bu alanda çalışmış gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. Özellikle ingilizce dil çevirisine ihtiyacımız bulunmakla diğer dünyada çok konuşulan diller de gönüllü arayışımız bulunmaktadır. 

Kaynak Geliştirme Uzmanı : Derneğimizin gelirlerini artırmaya dönük stratejiler geliştirebilecek, bizleri bu konuda bilgilendirici ve kaynak geliştirmede aktif olacak gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Sunum Hazırlama : Çalışma alanlarımızla ilgili içerik oluşturup sunumlar hazırlayabilecek gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır.  

Sosyal Medya Uzmanı: Sosyal medya çalışmalarında bizlere yol gösterecek, sosyal medya paylaşımları için içerik hazırlayıp paylaşım ve paylaşım sonrası çalışmaları yönetebilecek gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Youtube Uzmanı: Çalışma alanlarımızla ilgili youtube çalışmaları ve derneğimizin youtube sayfasının yönetilmesine destek olabilecek uzmanlara ihtiyacımız bulunmaktadır. 

Video Montaj Kurgu: Çalışma alanlarımızla ilgili video içerikleri bulacak, video kesme, düzenleme, montaj ve kurgu yapabilecek gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 

İletişim Uzmanı: Derneğimiz hakkında hazırlanan sunum ve içeriklerle sunumlar yapabilecek, sunum kabiliyeti olan, derneğimize gelen mesajları yanıtlayacak ve halkla ilişkiler konusunda bize destek olacak gönüllülere ihtiyacımız bulunmaktadır. 


Başvuru sonrasında ;

1- Dernek Tanıtımı ve Tanışma Toplantısı ( Zoom Üzerinden)

2- Grup Çalışması yapılacaktır. ( Zoom Üzerinden)