Projelerimiz

Vefa Kariyer Merkezi Projesi (VEFAKAR)

Vefa Kariyer Merkezi Projesi (VEFAKAR)

 

Hedef Kitle

Üniversite gençliği, liseler, İlim Yayma Vakfı Yurdu öğrenci ve mezunları

Projenin Amacı

Gençler, üniversite yıllarını verimli değerlendirememektedir. Bu sebeple iş hayatına donanımlı hazırlanama imkanı bulamamaktadır. Bu tür sorunlar, kişisel gelişim, mesleki ve kariyer rehberlik ihtiyacını doğurmaktadır.

İlim Yayma Mezunları Derneği'nin hayata geçirdiği Vefa Kariyer Merkezi Projesi (VEFAKAR), bu alandaki ihtiyaç ve beklentileri gidermek amacıyla gençlere kişilik gelişimi desteği, kariyere dönük eğitimler ve kariyer planlama alanlarında rehberlik etmiştir.

Neler Yapıldı?

Sosyal Akıl Derneği olarak, İlim Yayma Mezunları Derneği'nin hazırladığı bu projede ortak olarak yer alınmıştır. Proje; gençlerin kariyer imkanlarının artırılmasına yönelik eğitim, seminer, konferans, paneller, çalıştaylarla başarılı bir şekilde sonuçlandırılmıştır.

Projenin yazılması, duyurulması, katılımcıların yönlendirilmesi, seçimleri ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde aktif katkı sağlayarak işbirliğinin en iyi şekilde olmasına azami gayret sarf edilmiştir. Proje ile katılımcılara gerekli katkıyı sunulurken, dernek olarak işbirliğinin ortaya çıkardığı sinerjiden faydalandık.

Proje ortakları: İlim Yayma Mezunları Derneği, İlim Yayma Vakfı ve Sosyal Akıl Derneği.

Proje fon kuruluşu: İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü.

 

Sonuç

Gençlerin kariyer alanındaki ihtiyaç ve beklentileri gidermek amacıyla kişilik gelişimi desteği, kariyere dönük eğitimler ve kariyer planlama alanlarında rehberlik edilmiş kariyer imkanlarının artırılmasına yönelik eğitim, seminer, konferans, paneller, çalıştaylarla desteklenmiştir. 

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için proje sahibi kuruluşun sayfasını ziyaret edebilirsiniz. http://www.vefa.istanbul/

 

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!