Projelerimiz

Düşünen Tür (ʞ) Projesi

Düşünen Tür  Projesi

 

Hedef Kitle

Sıradışı insanlar, Farklı Düşünenler, Düşünce kuruluşları, üniversite öğrencileri, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları

 

Projenin Amacı

Esnek düşünceli, çabuk ve çok yönlü düşünceye sahip, sorunlara duyarlı, orijinal kişilik  özelliklerine sahip, meraklı, eleştiriye açık, aynı problemlerde değişik sonuçlara ulaşabilme özelliği olan, kısa-orta-uzun vadeli planlar diye tutturmayan, kaotik yaşam felsefesine yakın, hayal gücü yüksek, girişimci, sezgileri güçlü, özgün, sıra dışı bağlantılara sahip, sorgulayıcı, empatik, olumlu benlik duygusu gelişmiş, riske aşık, farklı (değişik) özelliklerin çoğunluğunu kendinde barındıran kişilerin bir ağ etrafında buluşturulmasıdır.

 

Oluşturlacak bu etrafındaki kişilerle dünyada ki yenilikleri ve sıra dışı çalışmaları konuşacağız. Bu konuşmalar raporlanacak ve yaygınlaştırılacaktır.

Paul Arden   “Aklını Kullan, Aksini Düşün”

 

Sonuç

Sosyal Akıl Derneği olarak, bir çok kuruma projenin sunumu yapıldı. Ancak şu ana kadar bu projemize ev sahipliği yapacak kurum belirlenememiştir.

 

Proje Katılımcı Formu için Tıklayınız!

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!