Projelerimiz

Vefa Stratejik Araştırmalar Merkezi Projesi (VESAM)

Vefa Stratejik Araştırmalar Merkezi (VESAM) Projesi

 

Hedef Kitle

Düşünce kuruluşları, üniversite öğrencileri, kamu kuruluşları, sivil toplum kuruluşları

Projenin Amacı

İlim Yayma Mezunları Derneği tarafından hazırlanan Vefa Stratejik Araştırmalar Merkezi (VESAM) Projesi, günümüzün en etkin kuruluşları arasında bulunan düşünce kuruluşlarının öneminden hareketle tasarlanmıştır. Proje, butik bir düşünce kuruluşu kurma amacı taşımaktadır.

Neler Yapıldı?

Sosyal Akıl Derneği olarak, İlim Yayma Mezunları Derneği'nin hazırladığı bu projede ortak olarak yer aldık. Projenin yazılması, duyurulması, katılımcıların yönlendirilmesi, seçimleri ve faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde aktif katkı sağlamak için işbirliğinin en iyi şekilde olmasına azami gayret sarf edilmiştir. Projede dernek olarak işbirliğinin ortaya çıkardığı sinerjiden azami faydalandık. Projenin yazım aşamasında yer aldık.

Proje ortakları: İlim Yayma Vakfı ve Sosyal Akıl Derneği

Proje Fon Kuruluşu: İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü

 

Sonuç

Proje, İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü tarafından onaylanmıştır. Ancak ayrılan bütçenin yetersiz olması nedeniyle proje bütçesi bakanlığa iade edilmiştir. 

 

Proje ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için proje sahibi kuruluşun sayfasını ziyaret edebilirsiniz. http://www.vefa.istanbul/

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!