Projelerimiz

Yenil(me)!Yenilen(me)! Projesi

Yenil(me)!Yenilen(me)! Projesi

 

Hedef Kitle

Çocuklar, gençler, aileler

Projenin Amacı

Yaşadığımız yüzyılda bireylerin, bilhassa genç yaşlardaki insanların yaşamını olumsuz yönde etkileyen başlıca sorunlarından biri uyuşturucu bağımlılığıdır. Bu karanlık yaşama günbegün hızla sürüklenen gençlerimize yönelik planladığı proje kapsamında, yaşadıkları sosyal çevre koşulları gözetilerek seçilmiş 30 gencin, bir program dahilinde hem fiziksel hem zihinsel boyutta topluma faydalı bireyler haline getirilmesi amaçlanmıştır.

 

Sonuç

Gelecek yılarda da örnek olacak projemiz, il sınırlarımız içinde uyuşturucu bağımlılığına sürüklenme riski bulunan 30 genç sosyal eğitim, etkinlik ve sorumluluk programı vasıtasıyla sosyal yaşama adapte edilecek, en az bir faaliyet kolunda eğitilecek, hedefleri ve fikirleri olan, ülkesine bağlı bireyler olarak topluma kazandırılacaktı.

Projeye dahil edilen 30 gencin okulda bulunacakları süreler göz önünde tutularak; temel eğitim, kültür ve sosyal aktivitelerimiz hafta içi ve hafta sonu sistemli bir şekilde planlanan spor, hayvanlarla rehabilitesi ve bakımı; halk ekmek fabrikalarında ve botanik bahçelerinde çalışanlarla fiziki destek, kütüphanelerde gönüllü çalışma, haftada iki kez sosyal ve kültürel geziler, atölyelerde yetenek ve isteklerine uygun sanatsal faaliyetler alanlarında gibi aktiviteler planlanmıştı.Ancak Yeşilay’ın proje çağrılarına başvurulmuş onay alamamıştır!

 

Bu projenin yaygınlaştırılmasında  ve bu gibi projelerde katkı sunmak üzere gönüllü olarak bize katılabilir; ayrıntılı bilgi almak için bizimle irtibata geçebilirsiniz! Bize Katıl Formu

Kurumsal iş birliği ile bize anlamlı bir katkı sunabilirsiniz. İşbirliği Formu

Lütfen info@sosyalakil.org.tr adresinden bizimle iletişime geçin!